Old Movies (2000-2010)

3 Maymun filmi full izle

Nuri Bilge Ceylan’ın 5.uzun metraj sinema filmi olan ve Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü için yarışmış ve yönetmene bir ödül kazandırmış bir dram filmi olan 3 Maymun burada full izlenir.

İç içe geçmiş, geleceği belli olmayan hayatlar…

Film, 3 Maymun , bireylerinin davranışlarından dolayı parçalanma noktasına gelmiş ilişkiler barındıran bir ailenin yaşamından dram dolu kareler yansıtıyor. Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar ve Ercan Kesal gibi ünlü yerli oyuncuların başrolünde yer aldıkları ve 2008 İtalya,Türkiye ortak yapımı bir film olan 3 Maymun, Nuri Bilge Ceylan’ın duygusal içerikteki filmlerdeki ustalığını görmeniz açısından izlenebilir bir yapım..

Servet (Ercan Kesal), yakın zamandaki seçimlerde bir partiden aday olmuştur. Yaşadığı bir trafik kazasının ardından kendisinin yerine şoförünün sorumluluğu almasıyla hapisten yırtan Servet , bu süre zarfında şoförü olan Eyüp’ün (Yavuz Bingöl) eşiyle de kaçamaklar yapmaktadır. Ancak,Eyüp, cezasını tamamladıktan eşi Hacer’in (Hatice Aslan) davranışlarından şüphelenecek ve hikaye ayrı bir boyut kazanacaktır.

mysinema puanı : 6,9/10
imdb Puanı : 7.2/10 (7,297 kullanıcı filmi oylamış)
Tür: Psikolojik, Dram,Yerli,2008,Ödüllü Sinema filmleri,Genel
Süre:110 dakika
Yönetmen : Nuri Bilge Ceylan
Senaryo: Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan
Oyuncular: Ahmet Rıfat Sungar, Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ercan Kesal, Cafer Köse, Gürkan Aydın,

Leave a Reply

Your email address will not be published.