A Taxi Driver altyazılı izle

A Taxi Driver altyazılı izle

Yıl 1980 , Kore’li bir dul baba olan taksi sürücüsü Kim Man-seob (Kang-ho Song) ve Alman gazeteci Jürgen Hinzpeter ‘in (Thomas Kretschmann) yolları Seoul’de kesişir. Jürgen, taksi şoförüne kendisini Gwangju ‘ye götürüp sokağa çıkma yasaklarından önce tekrar Seoul’e geri bırakırsa birkaç aylık kirasını ödemeye yetecek miktarda para vereceğini söyler. Geçim sıkıntısı olan taksici ise ücretin miktarını duyunca sorgusuz sualsiz teklifi kabul eder. Ancak Gwangju ‘de askerlerin sivil halkı katlettiğinden habersizdir. Üstelik, aracına aldığı Alman televizyon gazetecisinin oradaki görevi yaşanan bu katliamları haberleştirmek ve dünya kamuoyuyla paylaşmaktır.

Taksici ve müşterisi aralarında geçen ve filmin ilk bölümünü oluşturan diyaloglar ikinci bölümde yerini dramatik sahnelere bırakacak. Yaşanmış olaylar temel alınarak öyküsü hazırlanan, politik hiciv ve biyografik öğeler barındıran, sinema otoritelerinin beğenisini kazanmış 2017 Güney Kore yapımı “A Taxi Driver” filmini burada türkçe altyazılı izlemeniz mümkün.

Yönetmen : Hun Jang

Imdb Puanı : 7,9/10

Meta Skoru : 69/100

Ödüllerinden Bazıları : Asya film festivali 2018 en iyi yardımcı oyuncu ve en iyi kompozisyon , Asya Dünya film festivali en başarılı başrol oyuncusu ödülü (Kang-ho Song)

Bir cevap yazın