Old Movies (2000-2010)

Başkalarının Hayatı türkçe dublaj izle

Bu film, Almanya’daki soğuk savaş döneminde yüzbinlerce insanın telefonlarının gizlice dinlendiği dönemde yaşanan bir telekulak hikayesini anlatıyor. Üst düzey bir asker olan Hauptmann Gerd Wiesler (Ulrich Mühe ), 1984 Almanya’sında ülkeye ihanet etme potansiyeli olan bir yazar ve eşinin evine yerleştirilen cihazlarla onları dinleme görevi alır. Bu işin bir ucu da dönemin bakanlarından birisine kadar uzanır.

Yazar Georg Dreyman (Sebastian Koch) ve eşi Christa-Maria Sieland (Martina Gedeck)’in hayatı bu telekulağı öylesine etkiler ki davadaki önemli noktada olan Wiesler bir süre sonra kuralların dışına çıkar. Sebebi ise bu gizlice dinlediği hayatın kendisini fazla etkilemesidir.

Onlarca prestijli sinema ödülünün sahibi olan ‘Başkalarının Hayatı‘ imdb adresindeki top 250′de en iyi 57.film sırasında.

Editör’den : Filmde elbette ki Martina Gedeck ve onun eşi rolündeki Sebastian Koch’un performansları etkili. Fakat, beni asıl etkileyen Ulrich Mühe’nin filmdeki başarısı idi. Bu filmden sonra aldığı ödülü bile göremeden vefat eden Ulrich Mühe’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yönetmen – Senaryo : Florian Henckel von Donnersmarck
Tür : Dram,Politik,Savaş,Ödüllü,Türkçe Dublaj,Psikolojik
Yapım : 2006,Almanya
imdb detayı : 8,6/10 (116,372 kullanıcı oylamış)
Süre : 137 dk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.