Old Movies (2000-2010)

Fargo filmi full izle

Kusursuz gibi görünen her planın aslında bir kırılma noktası vardır !

Jerry Lundegaard ( William H.Macy) , ekonomik durumu sıkıntıda olduğundan ilginç bir plan yapar . Planı, para karşılığı tuttuğu iki kişinin kendi eşini kaçırması ve zengin babasından bu sayede bir miktar para koparmaktır. Ancak, bu iki acemi,kadını kaçırdıkları sırada Fargo isimli bir kasabada bir polis memurunu öldürmüşlerdir. Başlangıçta sorunsuz ilerleyen plan , kasabanın inatçı ve hamile polisi olan Marge Gunderson (gerçek ismi : Frances Louise McDormand) tarafından bozulacaktır.

Fargo, gerçek bir hikayeden esinlenmiş ve öykü gerçeğe sadık kalınarak (yalnız isimler değiştiriliyor) beyaz perdeye aktarılmıştır. Şimdiye kadar yapılan suç ve gizem filmlerinin içinde tartışmasız ilk 10′da yer alan Fargo, buradan full izlenir.

Ödüller
2 Dalda oskar kazanmıştır. 1.si en başarılı aktris performansı ile Frances McDormand ‘a , diğeri de filmin yönetmen ve senaristliğini yapan Joel – Ethan Kardeşler‘e gelmiştir.

Bunların yanında Bafta,Bodil, Cannes (1996-En iyi yönetmen), Chicago ve Fransa’daki çoğu festivalden toplamda 57 ödülün sahibi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.