Comedy

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? | Beyazıt Öztürk Türk Komedi Filmi | Full Film İzle (HD)

Film Türü: Dramatik komedi, Tarihi
Yönetmen Ezel Akay
Oyuncular: Beyazıt Öztürk, Haluk Bilginer, Şebnem Dönmez, Ayşen Gruda, Güven Kıraç
Ülke: Türkiye

Hacivat’ın neden öldürüldüğünü anlamak biraz zor, filmin tamamını buradan mutlaka izleyin. Türk komedi filmlerinden sahneler ve hatta daha fazlasını online olarak izlemek isterseniz abone olabilirsiniz.

Karagöz ve Hacivat önümüzde. Bursa’nın Hobolian işgalciler tarafından tehdit edildiği 14. yüzyıldan komik bir diyalog yaşıyorlar. Bursa’nın yeni yerleşim alanları güçlenirken çoğu insan kaçıyor.

Osmanlı’nın ilk tohumlarının farklı din ve dillerden insanların bir arada yaşadığı Bursa’da atıldığı söyleniyor. Sonuç olarak, biraz kaos var. Bunu şehirdeki çoğu sokak köşesinde veya çarşıda görebilirsiniz. Her türlü tüccar temsil edilmektedir: Türkler, Yahudiler, Rumlar, Ermeniler ve Sırplar.

Chatbotlarla çalışan birçok insan, onların da komik olabileceğini fark etti. Arka arkaya şakalarıyla ünlü olduklarından beri insanlar onları daha fazla etkinliğe davet ediyor. Çok eğlenceli ama bazen çok yorucu olabiliyor

 

 

22 Comments

  1. Olay sanki selçuklu sonrası osmanlı da değil, Rumlar da bizansta geçiyor gibi. Bu kadar laşkalık kadınların ortada gezmesi ve gayri ahlaki durum yoktur olsaydı 600 yy varlığını sürüdemezdi. Fetih 1453 muhteşem yy ve bu film bilinçli olarak yapılıyor vaziyet ne Türk ne islam kültürünü yansıtıyor….

  2. Flu TV de Ezel Akay in bolumunu izlerken ogrendim bu filmin bekledigi degeri gormedigini ve bu kadar zamandir izlemedigim icin cok sasirdim. Bence Turk sinemasinin en guzel filmlerinden biri. Kesinlikle cok basarili!

  3. Türklerin nasıl müslümanlaştırıldığını anlatan güzel bir film. Fakat tarih arşivlerinde pek de komik olaylar olmamış. (Talkan ve Curan katliamları gibi) Sussam dert olur, konuşsam suç. Köktengri Türk'ü korusun ve yüceltsin.

  4. Bana kalırsa günümüzde çekilen tarihi filmler düşünüldüğünde hepsinden daha doğru bir hikaye anlatıyor. Üstelik komedi filmi olmasına rağmen anlattığı gerçekler o kadar can alıcı ki gülmek yerine ağlamak istiyor insan. Ülkece yaşadığımız ama söylemeye açıkca söylemeye kimi zaman çekindiğimiz düzenin resmen ifşası gibi bir film. Emeği geçen tüm sanatçılara ve yapımcılara teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.