Old Movies (2000-2010)

Hapis firarisi türkçe düblaj

Kaçan iki mahkum ve bir kadın demiryolu işçisi, kendilerini frensiz ve kimsenin araba kullanmadığı, hızla giden bir trende mahsur bulur.

Hapis firarisi türkçe düblaj – Biliyor musun?

  1. Danny Trejo, ekstra olarak bir iş teklif edildiğinde sette yapım asistanı olarak çalışan bir arkadaşını ziyaret ediyordu. Edward Bunker, Trejo’yu San Quentin Eyalet Hapishanesinde birlikte yattıkları için tanıdı. Bunker, Trejo’nun Eric Roberts’ın boks koçu olarak işe alınmasına yardım etti. Yönetmen Andrey Konchalovskiy, Trejo’dan o kadar etkilendi ki ona küçük bir rol verdi. Trejo daha sonra, koçluk işinin kendisine günde 320 dolar kazandırdığını öğrenince şaşkına döndüğünü ve bu rakamın bir soygundan kazandığından çok daha fazla olduğunu belirtti.
  2. Akira Kurosawa orijinal senaryoyu birlikte yazdı ve New York’un yukarısında yönetmeyi planladı. Kar fırtınaları çok kötü olduğu için proje iptal edildi, ekibi çalışamadı. Başlangıçta, Jon Voight’ın oynadığı karakter hüküm giymiş bir katildi, ancak yazar ve eski mahkum Edward Bunker, diğer mahkumların bir katile saygı duymayacağını düşündüğü için onu güvenli bir kraker olarak değiştirdi.
  3. Film, Richard Holley’nin anısına ithaf edilmiştir. Helikopter pilotu Rick Holley, çekimler sırasında bir helikopter kazasında öldü. Alaska Rails web sitesine göre, “helikopteri Tünel Bölümünün kuzeyindeki kanyonda bir elektrik hattına çarptı”. Bu, 9 Mart 1985’te meydana geldi ve “Alaska çekim yerine giderken helikopter kazası” olarak listelendi.
  4. Yönetmen Andrey Konchalovskiy filmin bir belgesel görünümünde olmasını istedi. Görüntü yönetmeni Alan Hume ve kamera ekibi, filme spontane bir görünüm kazandırmak için kameralarını garip ve alışılmadık konumlara yerleştirdi. Bu, izleyicilerin doğrudan tren penceresinden dışarı bakıyormuş veya lokomotifin kenarından sarkıyormuş gibi hissetmelerini sağlamaktı.
  5. Jon Voight, Manny rolüne hazırlanırken San Quentin’deki mahkumlarla zaman geçirdi. Bazılarıyla daha sonra yıllarca temas halinde kaldı.

23 Comments

  1. Hayat önce kendi bokunu koklamakla başlar sonra zaten herkesin kini koklarsin takı ölene kadar anlayan anladı düşünme aptalmisin

Leave a Reply

Your email address will not be published.