Hayat Güzeldir filmini izle

Hayat Güzeldir filmini izle

Sevgi herşeyin önündedir sloganıyla sinema izleyicisiyle buluşmuş üç oskar ödüllü bir baş yapıt : En iyi filmler listesinde Imdb’de 21. film statüsünde.

1930’lu yılların İtalya’sında hayatını ailesiyle kaygısız bir şekilde yaşamaya devam eden kütüphane görevlisi Guido (Roberto Benigni) , çok sevdiği hanımı ve oğlu Giosue (Giogrio Cantarini) için beklenmedik bir değişim kapıdadır. Almanların İtalya’yı işgal etmeleri ve ardından Guido ve ailesini çalışma kamplarına sürgün etmesi sonucu Guido, eşi ve çocuğundan ayrı kalır. Dahası faşist Nazi rejiminin Holokost işgali sırasında sayısız insanı yok ettiğini bilen Guido, durumu çocuğuna anlatmak için bunun bir oyun olduğu hikayesini uydurur. Oyunun kazananı ise tanka kavuşacaktır. Ancak, gerçekler minik çocuğun sandığından çok farklıdır. Çünkü, Yahudi halkının büyük bir kısmı soykırıma kurban gidecektir. Kimin hayatta kalacağı ise Nazi ordusunun insafına kalmıştır.

Kült filmler kategorisinde türkçe dublaj olarak izleyeceğiniz “Hayat Güzeldir” (La vita è bella) filminde aile içi bağlılığın ve gerçek sevginin ne demek olduğunu yönetmen ve aynı zamanda başrol oyuncusu olan Roberto Benigni’nin penceresinden göreceksiniz.

Imdb Puanı: 8,6/10 (625,123 izleyici değerlendirmesi)

Yapım : 1997

Meta Skor : 59/100

Oyuncular : Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giorgio Cantarini.

Bir cevap yazın