Old Movies (2000-2010)

Hücre 211 Celda 211 türkçe dublaj sinema filmi izle

Dostluğun ve sadakatin çok gerçekçi bir hikayesini izleyeceğiz…

Senaryosunu çok başarılı bulduğum bir hapishane filmi daha. Gardiyan olma heveslisi Juan (Alberto Ammann) görevinin ilk gün heyecanıyla işe biraz erken gitmek ister. Hapishane duvarından kafasına düşen bir beton parçasıyla bilinci kapanacak Juan , görevli arkadaşları tarafından boş olan Hücre 211′e gönderilir..

Buraya kadar herşeyin normal olduğunu biliyorsunuz. İşte bu andan sonra hapishanedeki ‘güçlü ve isyan yanlısı‘ mahkum Malamadre (Luis Tosar) tarafından başlatılan ayaklanmadan dolayı görevliler arkadaşlarını geçici süreliğine koydukları hücreden almayı başaramaz.Juan’ın da farkına varacağı gibi kendi mesleğini mahkumlara söylemesi onun sonunu getirecektir. Ayaklanma bitene kadar kendisini bir mahkum olarak tanıtan Juan ile Malamadre’nin yaşadıkları macera , adeta filmin hapishanede değil de açık bir ortamda çekilmiş gibi aksiyon dolu olduğunu izleyenlere ispatlayacaktır.

Ödül : Francisco Pérez Gandul’un romanından uyarlanan bu sinema filmi, 2009 yılında İspanya’nın ulusal film festivalinde 8 Goya Ödülü almış.

Yönetmen : Daniel Monzón
imdb : 7,7/10
Süre : 113 dk.
Yapım : İspanya,2009

Leave a Reply

Your email address will not be published.