Joker altyazılı izle

Joker altyazılı izle

Yaptığı işte sürekli aşağılanan palyaço Arthur Fleck ( Joaquin Phoenix ) yaşlı annesiyle birlikte sefil bir hayat yaşamaktadır. Dahası, içinde bulunduğu ruh halinde çocukluğunun ne derece etkili olduğunu anlamaya çalışmaktadır.
Gotham şehrinde zengin ile fakir arasındaki inanılmaz uçurum sebebiyle halk isyan etme noktasına gelmiştir. Yoksul Gotham halkının beklentisi bu isyan fitilini ateşleyecek bir figürdür. İş arkadaşının kendisine hediye ettiği silah , Arthur Fleck’in hayatına yeni bir soluk getirecek ve içindeki psikopat karakter bu silahla birlikte ortaya çıkacaktır. Halkın aradığı simge artık gün yüzüne çıkmaya hazırdır !  Yaptığı berbat şakalar ve sürekli gülme krizlerine giren Arthur’un amacı yaşarken bırakamadığı izi ölümünde bırakmaktır. Artık bundan sonraki her hamlesini bu amaç doğrultusunda yapacaktır. Önce, kendisiyle dalga geçen ünlü komedyen Murray Franklin (Robert De Niro) ile ilgili sıradışı planını devreye sokması gerekmektedir. Bunun için başarısız bir stand up şov gösterisi gerçekleştirerek halkın gözünde alay konusu olan Arthur, bu sayede istediği fırsatı elde ederek Murray’ın programında canlı yayına konuk olma fırsatını yakalar. Arthur, kendisinin şakacı anlamına gelen “Joker” olarak anılmasını istemektedir.

Joaquin Phoenix, gösterdiği sıradışı performans ile en iyi erkek oyuncu oskarını bu filmle elde etmiştir. Joker , 2 oskar ödülü ve 100 ‘den fazla sinema ödülüne sahip olup buradan filmi altyazılı izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Tod Phillips

Yapım : 2019, Amerika

Oyuncular : Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz

Imdb Puanı : 8,4/10

Meta Skor : 59/100

Bir cevap yazın