Kasırga Denizi türkçe dublaj izle

Kasırga Denizi türkçe dublaj izle

12 tane gemi yüzlercesine karşı nasıl savaşır ?

Tarihteki gerçek bir öykünün beyaz perdeye aktarıldığı Kasırga Denizi‘nde , ulusunu koruma görevi verilen Amiral Yi Sun-sin’in Myeongryang Savaşı’nda Japon deniz zırhlılarına karşı verdiği kahramansı mücadele izleyiciye unutulmaz savaş sahneleriyle dolu bir şölen vaadediyor.

Yıl 1597 , Japonya’nın Kore’yi işgal etmesinin üzerinden 6 yıl geçmiştir. Japonya 200’den fazla gemisiyle kuşatmayı sonlandırıp tüm ülkeyi ele geçirmek üzeredir. Savaşta Kore’nin tek bir şansı vardır. O da üst düzey donanma bilgisine sahip Amiral Yi Sun-sin’in göstereceği performanstır. Amiral, askerleriyle birlikte hayatlarını ortaya koyarak neticesini hiç kimsenin tahmin bile edemediği bir deniz savaşında yüzlerce gemiye karşı saldırıya geçecektir.

Güney Kore sinemasının savaş türü filmlerde ne denli başarılı işler yaptığının kanıtı olan Myeong-ryang (2014) tüm eleştiri sitelerinde elde ettiği yüksek skor ve ödülleriyle başarısını tescillemiş bir yapım olma özelliğinde. ( Orijinal Adı : The Admiral Roaring Currents , 2014 – Mavi Dragon ‘da en iyi yönetmen (Han-min Kim) , Seyirci özel ödülü ve buna benzer toplam 17 ödülün sahibi)

Yönetmen : Han-min Kim

Yapım : 2014 , Güney Kore

Imdb Puanı : 7,1/10

Oyuncular : Choi Min-sik, Seung-ryong Ryu, Cho Jin-woong

Bir cevap yazın