Mulholland Çıkmazı türkçe dublaj izle

Mulholland Çıkmazı türkçe dublaj izle

Mulholland dönemeçinde yaşanan bir kazadan sonra hayatta kalan tek kişi olan Rita (Laura Elena Harring) Los Angeles’te bir evin bahçesine sığınır. Genç kadın, bir süre sonra evin sahibi evi terk ettiğinde buraya yerleşip uykuya dalar. Bu andan hikayeye dahil olan diğer karakter olan Betty (Naomi Watts) ile Rita tanıştıktan sonra iki kadın arasında duygusal bir bağ oluşur. Aktris olma ümidiyle Hollywood’un yolunu tutan Betty ve kazadan kurtulan Rita arasındaki bağlantı Rita’nın geçmişte neler yaşadığını ve kafa karışıklığına neyin yol açtığını bulmasına ışık tutacaktır. 
Birbirinden bağımsız ve farklı zaman dilimlerinde gelişen olaylar izleyicinin kafasını karıştırsa da sinema eleştirmenleri tarafından David

Lync imzalı bir psikolojik gerilim filmi (aynı zamanda kült filmler kategorisinde de bulabileceğiniz) olan Mulholland Dr. (Mulholland Çıkmazı) filmi oldukça başarılı bulundu. Zaman algısının ötesinde sürrealist sahnelerin çoğunlukta olduğu film, bilinçaltında yer alan düşüncelerin gerçek dünyayla iç içe geçtiği karmaşık bir analiz niteliğinde.Başrollerindeki Naomi Watts ve Laura Harring’in büyüleyici performansı Mulholland Çıkmazı’na sayısız ödül kazandırmayı başardı.

Imdb Puanı : 7,9/10

Meta Puanı : 85/100

Yönetmen : David Lynch

Bir cevap yazın