Kült Filmler, Old Movies (2000-2010)

Pulp Fiction altyazılı izle

Quentin Tarantino‘dan akıllara kazınmış yıllandıkça değeri daha da artan bir kült başyapıt .

Mafya dünyasında sıradışı sert tarzı ile popüler olan herkesin korkulu rüyası Wallace (Ving Rhames) , çalınan çantasını bulmak için adamları Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) ve Vincent Vega’ya (John Travolta) görev verir. Ne pahasına olursa olsun tarzları tamamen apayrı bu ikilinin çantayı bulup patronları Wallace’ye getirmesi gerekmektedir. Wallace, birkaç günlüğüne şehir dışına çıkacağı için eşi Mia’ya (Uma Thurman) göz kulak olması için Vincent’e görev verir. Eski ve gözden düşmüş boksör Butch’un (Bruce Willis) boks maçını kaybetmesini ve böylece yapılacak bahisle para kazanmayı planlayan Wallace’in hesabında gözden kaçan önemli bir nokta vardır. Görünürde birbirleriyle hiçbir bağlantısı olmayan bu karakterlerin yolları sıradışı bir şekilde kesişecektir.

Imdb en iyi filmler listesinde şu an 8. sırada bulunan, müzikleri , usta oyuncuların unutulmaz performansları ve akılda kalan replikleriyle kesinlikle izlenmesi gereken Pulp Fiction (Ucuz Roman) , 90’lı yıllara gidip nostalji yapmak isteyen seyirciler için kült filmler kategorisinde yerini aldı.

Imdb Puanı : 8,9/10 (1.828.661 değerlendirme)

Meta Puanı : 94/100

Yapım : 1994

Ödüllerinden Bazıları : 1995 Cannes film festivali yılın filmi, 1995 Akademi ve Altın Küre ödülleri , Bafta en iyi aktör (Samuel L. Jackson)

Leave a Reply

Your email address will not be published.