Snowpiercer filmi izle

Snowpiercer filmi izle

Yakın gelecekte (2031 yılı) dünyamızı milyonlarca yıl ötesine götürecek çapta büyük bir felaket bizi beklemektedir. Bunun sebebi ise küresel ısınmayı önlemek için yapılan ancak sonu felaketle biten deneyler. Tüm bu deneyler neticesinde meydana gelen felaket ile dünya nüfusunun hemen hepsi yok olur ve dünya adeta buzdan bir küre halini alır. Şanslı küçük azınlığın hayatta kalması için tek çare kar küreyici trende yapılacak ve devamında hangi maceranın bizi beklediğini bilmediğimiz yolculuktur.

Güney Kore’li Bong Joon Ho’nun yönetmen koltuğunda oturduğu ütopip bilim kurgu filmi Snowpiercer, Jacques Lob’un Le Transperceneige adlı romanndan beyazperdeye aktarıldı.
Gösterim yılı 2014’te pek çok listede en basarılı 10 filmden birisi sayılan Snowpiercer’i bu kadar seyir zevki yüksek bir film haline getiren faktörlerin başında hiç kuşkusuz başrol oyuncuları Chris Evans, Tilda Swinton , Jamie Bell ve yardımcı rollerdeki John Hurt ile Ed Harris‘in üst düzey performansları ile başarılı görsel efektler gelmekte.

Imdb Puan : 7,1/10 (318.686 kullanıcı oyu)
Yönetmen : Bong Joon Ho
Yapım Yılı: 2013
Bütçesi : 39 milyon dolar
Senaryo: Jacques Lob
Oyuncular : Chris Evans, Song Kang-ho, Tilda Swinton, Jamie Bell, Octavia Spencer, Go Ah-sung, John Hurt, Ed Harris

Bir cevap yazın